V4 Kerékpárverseny
Közösségi ikonok

Facebook-oldalunkInstagram-fiókunkRSS-csatornánk

Visegrád 4 országúti kerékpárversenyek - Magyarország legrangosabb egynapos versenyei

A Visegrád 4 Kerékpárverseny története

Az eredetileg Radoslaw Sikorski, lengyel külügyminiszter ötlete alapján indult kezdeményezés 2014-re versenysorozattá nőtte ki magát.

Forrás: V4 Kerékpárverseny.hu

V4 Kerékpárverseny 2016

2016. április 22-én, a negyedik alkalommal megrendezett eseménysorozat több újdonsággal is szolgált a kerékpársport hazai rajongói számára, tovább növelve a rendezvény színvonalát. Ellátogatott a magyar versenyre a Giro d’Italia kétszeres győztese Gilberto Simoni, valamint a Gent-Wevelgem bajnoka, az egykori belga klasszis, Nico Mattan, míg a technikai stáb tagjaként – az úgynevezett Rádió Tour szolgáltatásért – a World Tour sorozatba tartozó Lengyel Körverseny versenyrádiósa, Piotr Skorek felelt.
A nemzetközi versenyhez emellett nagy sikerű kísérőrendezvények is kapcsolódtak: a kétnapos V4 WestEnd Bringa Weekend, valamint a profik befutóját megelőzően a V4 II. Pannonhalma Prológ számos érdeklődőt vonzott.
A Budapest és Pannonhalma között kijelölt 176,3 kilométeres versenytáv célterülete hazánk államiságának és vallási életének egyik ikonikus központja, a Pannonhalmi Bencés Főapátság előtti közúton került kijelölésre, amelynek helyenként 15% meredekségű emelkedőjét a versenyzőknek négy alkalommal kellett megmászniuk. A futamon végül – a magyar versenyzőket is soraiban tudó – osztrák Amplatz BMC csapata szerezte meg a győzelmet.

Jiri Polniczky (CZE)

A négy, helyenként 15% meredekségű emelkedővel tarkított pannonhalmi kör azért megrostálta a mezőnyt (Fotó: Vanik Zoltán)

(Fotó: Vanik Zoltán)

V4 Kerékpárverseny 2017

Napra pontosan egy évvel később, 2017. április 22-én, déli 12 órakor rajtolt a V4 Kerékpárverseny a WestEnd City Centernél. Ebben az évben a szervezők hívó szavára hazalátogatott a magyar kerékpáros legenda, Bodrogi László, valamint ismét eljött hazánkba Nico Mattan is, így ők voltak a verseny díszvendégei.
Huszonhat csapat 149 versenyzője vágott neki az ismét Budapest és Pannonhalma között kijelölt, ezúttal 173,7 kilométeres távnak. A versenyt folyamatos akciók jellemezték, ám Pannonhalmára mindössze egy ötfős csoport érkezett meg a leghamarabb, így már a körözés megkezdésekor biztos volt, hogy közülük kerülnek ki a dobogósok. Végül lengyel győzelem született, míg a legjobb magyar versenyző, Filutás Viktor a 28. helyen ért célba.