Május 12-én, szombaton került sor az idei V4 kerékpáros versenysorozat záró versenyére Budapest és Pannonhalma között. A mezőny délután fél kettőkor rajtolt Budapesten, a Várkert Bazárnál, a cél pedig idén is a Pannonhalmi Bencés Főapátság volt.
Május 12-én nemcsak a rajt miatt volt érdemes ellátogatni a Várkert Bazárhoz, hiszen a Magyar Turisztikai Ügynökség szervezésében egész napos programsorozat várt kicsiket és nagyokat. A családi napon a koncertek mellett számos érdekességgel találkozhattak az érdeklődők.
Május 8-án, kedden került sor az ötéves Visegrád 4 Kerékpárverseny magyarországi, idei záró szakaszának sajtótájékoztatójára. Az esemény résztvevői és meghívott vendégei stílszerűen együtt tekertek az esemény helyszínére, a Várkert Bazárhoz.
Budapesten, a WestEnd City Center elől rajtolt április 22-én déli 12 órakor a Visegrádi Csoport országainak országúti kerékpárversenye, hiszen idén a magyar szakasz volt a 2013 óta minden évben megrendezésre kerülő sorozat nyitóversenye. A rajt helyszínén Drienyovszki Tamás készített fotókat.
Huszonhat csapat, köztük nemzeti válogatottunk, valamint a teljes magyar élvonal rajtolt el április 22-én Budapesten, majd 173,7 km megtétele után ért célba a Pannonhalmi Bencés Főapátság előtt hazánk legrangosabb egynapos országúti kerékpárversenyén, amelyen Vanik Zoltán készített fotókat.
Április 13-án került sor az 5. Visegrád 4 Kerékpárverseny magyarországi szakaszának sajtótájékoztatójára. Az esemény résztvevői és meghívott vendégei a WestEnd City Centernél gyülekeztek, ahonnan együtt tekertek át a főváros budai oldalára.
Április 21-én került megrendezésre a V4 kerékpáros sorozat 2016-os versenyének sajtótájékoztatójára, amelyen többek között a verseny egyik díszvendége, Gilberto Simoni is részt vett.